Kocioł Grzewczy

Kocioł gazowy jednofunkcyjny czy kocioł dwufunkcyjny – czym się różnią i który wybrać?

Decydując się na zakup kotła gazowego staniemy przed koniecznością odpowiedzi sobie na różne pytania oraz wyborem jednego z różnorodnych pieców. Jedną z kwestii, które będziemy musieli wziąć pod uwagę są funkcje, które może wypełniać piec. Do wybory będziemy mieli bowiem zarówno kocioł gazowy jednofunkcyjny, jak i kocioł dwufunkcyjny. Na który w takim razie lepiej postawić? To zależy głównie od tego, czego konkretnie będziemy oczekiwali od naszego pieca.

Kocioł gazowy jednofunkcyjny

Decydując się na kocioł gazowy jednofunkcyjny pamiętajmy, że jego podstawowym zadaniem jest ogrzewanie wody dostarczanej do grzejników. Żeby go wykorzystać do podgrzania wody użytkowej, niezbędne będzie podłączenie do niego dodatkowego podgrzewacza pojemnościowego. To właśnie do niego doprowadzana będzie ogrzana w kotle woda. Dlatego też jeśli zależy nam jedynie na podgrzaniu wody do grzejników, kocioł gazowy jednofunkcyjny będzie świetnym rozwiązaniem.

Kocioł dwufunkcyjny – dobry wybór dla osób, które chcą podgrzać wodę do różnych celów

Jeśli jednak zależy nam na podgrzaniu zarówno wody użytkowej, jak i tej, która trafia do grzejników, powinniśmy postawić na kocioł dwufunkcyjny. Zostały one tak zaprojektowane, aby spełniały obie funkcje jednocześnie, dzięki czemu nie potrzeba osobnego podgrzewacza do wody użytkowej. To rozwiązanie zapewnia przede wszystkim większy komfort domownikom. Zobacz więcej na http://www.broetje.pl/kociol-dwufunkcyjny-jednofunkcyjny-podgrzewaczem/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *